Чашка гарячого курячого бульйону – це перше, що приходить на думку, якщо ми згадуємо про симптоми застуди та грипу. Втім, у наш час здається, що бульйон – лише апетитне плацебо, яке ми звикли вживати при поганому самопочутті, повідомляє Корисно 24. Але насправді все дещо складніше.

Читайте також: Які продукти підвищують імунітет та допомагають боротися з застудою

Профілактика

Ще у 1998 році медики довели, що курячий бульйон дійсно може бути ефективним для профілактики. Він покращує функцію війок – спеціальних утворень в носі людини, які перешкоджають попаданню сторонніх тіл в дихальні шляхи. Окрім цього, до страви входить не тільки відвар з кісток, але й овочі та спеції, які необхідні організму для підтримання імунної системи. Відповідно, обідаючи курячим бульйоном в холодну пору року, ви допомагаєте організму чинити опір вірусам.

Бульйон при застуді

Бульйон при застуді / Фото Unsplash

Лікування

Якщо ви вже захворіли й говорити про профілактику пізно – не розчаровуйтеся. Бульйон чудово підходить і для пришвидшення одужання. З однієї порції страви ви можете засвоїти необхідні калорії, які під час застуди важко сприймати з твердої їжі.

І це не все. Бульйон багатий глюкозаміном – ця речовина, необхідна для травлення та оновлення слизової оболонки травного тракту. Інші корисні компоненти бульйону – це карнозин, який знімає закладеність носа та набряк горла. Хондроїтин, який теж присутній в цій першій страві, легко засвоюється хворим організмом і допомагає йому оновлювати суглобові тканини.

Користь бульйону

Користь бульйону / Фото Unsplash

Виходить, що бульйон й справді допомагає покращити самопочуття при застуді. Але варто пам'ятати, що він не є ліками, які ефективно долають вірусну або бактеріальну інфекцію. І тому не варто забувати про консультації з лікарем та застосування безпечних препаратів для усунення хвороби.